top of page
IMG_9456_1.jpg

Karlovarské Vřídlo

Léčivá horká voda již od roku 1571

Voda z Vřídla, jíž se plní bazén s horkou vodou v komplexu Saunia Thermal Resort, byla objevena a její blahodárné účinky se začaly využívat již od roku 1571 pomocí prvních vrtů. Do té doby se svévolně vylévala
a míchala s říční vodou v říčce Teplá.

Voda z teplých karlovarských minerálních pramenů obsahuje čtyřicet sedm prvků pozitivně působících
na lidský organismus.

Již pouhou koupelí revitalizuje pokožku, pomáhá
s detoxikací a okysličuje organismus. Působí blahodárně na zvýšení imunity a na pohybové ústrojí.
I prostřednictvím koupelí pomáhá s léčbou stresu a civilizačních chorob.  Napomáhá také k celkové relaxaci organismu.

IMG_9346_1.jpg

Co obsahuje a jaké má složení?

​Jedná se o přírodní teplý iontový roztok obsahující rozpuštěný oxid uhličitý, sodík, vápník, draslík, hořčík, dále hydrogenuhličitan, síran, chlorid a další minerální látky v malých množstvích. Základní chemické složení všech karlovarských výronů je téměř shodné, jednotlivé prameny se mohou odlišovat hlavně pak svou teplotou, obsahem volného rozpuštěného oxidu uhličitého, radioaktivitou a koncentrací stopových látek.

A jak je na tom bazén s horkou vodou

Voda použitá v bazénu se 100% přírodní horkou vodou v Saunia Thermal Resort se ze 70 °C ochlazuje na 40 °C, kdy se pak v samotném bazénu soustavnou cirkulací udržuje konstantní teplota 38 °C se statusem „horká“ voda. Koupel v našem horkém bazénu je nejen blahodárná, ale také velmi příjemná, a to v jakémkoliv ročním období. Voda v termálním bazénu se neupravuje a je 100% přírodní termální vodou z karlovarského Vřídla. Minerální voda v bazénu se vypouští a obměňuje každý den.

S teplem se v síti Saunia neplýtvá na žádné pobočce, takže i v karlovarském komplexu je celý systém rekuperační a voda z vřídelního pramenu ohřívá i vodu pro velký sportovně relaxační bazén na příjemných 32 °C.

IMG_9397_1.jpg
Historie
IMG_8515_bazen snu vridlo copy.jpg

Historie hotelu Thermal
a přilehlého bazénu


Komplex byl vystavěn ve stylu brutalismu. Realizace stavby probíhala v letech 1967 až 1976, jeho slavnostní otevření odstartovalo lázeňskou sezónu v roce 1977.

Od počátku byl celý komplex
navržen jako kongresový hotel pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a dodnes k těmto účelům slouží. Jeho dominance na celé okolí je patrná do dnešní doby. Vše podtrhuje komplex bazénu vysoko na skále nad samotným hotelem, který je exklusivním panoramatem celého místa a nabízí neopakovatelný zážitek, díky nevšednímu provedení celého komplexu budov a bazénů.

Na svou dobu byl extravagantní stavbou s nápadem realizace velkého bazénu s přilehnou stavbou, a to i díky velmi velkorysému využití celého prostoru a dominantnímu výhledu na historické centrum Karlových Varů
a okolních lesnatých kopců.

IMG_8666_nad blok restaurace 2 copy_edited.jpg

Současný pohled na bazén Thermal


Celý objekt hotelu Thermal, včetně přilehlého „bazénu na skále“ je pod dohledem památkářů a státní správy historického majetku, při rekonstrukci bazénu a přilehlého zázemí bylo nutné zachovat veškeré původní dispozice. I proto byla celá rekonstrukce provedena velmi citlivě a s taktem pro zachování všech dobových detailů stavby, byl kladen velký důraz na autentičnost. Proto můžete ve svém pohledu narazit na některé „nedokonalosti“, které jsou záměrem při zachování jednotlivých částí stavby v dobovém provedení a stylu.

IMG_8661.jpg
IMG_8560.jpg

Saunový svět s bazénem
v retro kabátě


Právě proto je návštěva tohoto místa
naprosto exklusivním zážitkem, kdy se snoubí sedmdesátiletá historie s moderním stylem Saunia Thermal Resorts, který spadá pod Saunový svět Saunia a má celý areál bazénu na skále pod svými křídly a jako provozovatel nabízí veškeré služby tohoto jedinečného místa.

Přijďte, dojeďte a zažijte
na vlastní kůži


Přijeďte i vy nasát atmosféru let minulých a z relaxujete se v exklusivním „bazénu na skále“
v Saunia Thermal Resort, s možností vykoupat
se a zaplavat si v největším bazénu se 100 % přírodní termální vodou z Karlovarského Vřídla.

IMG_8550.jpg

Dopřejte si jedinečný zážitek a navštivte bazén
na skále v Saunia Thermal Resort

IMG_8480.jpg
IMG_8634 copy.jpg

Kontakt na pobočku

Otevírací doba

Po - Ne: 9:00 – 23:00 hodin

Kontakty

Thermal Resort

Ivana Petroviče Pavlova 2001/11, 360 01 - Karlovy Vary

Tel.: +420 733 153 583

E-mail: thermal@saunia.cz

fb.me/sauniathermal

Web hotelu: thermal.cz

Napište nám

bottom of page