IMG_8467_vridelni bazen 1 copy.jpg

Karlovarské Vřídlo

Léčivá horká voda již od roku 1571

Voda z Vřídla, jíž se plní bazén s horkou vodou v komplexu Saunia Thermal Resort, byla objevena a její blahodárné účinky se začaly využívat již od roku 1571 pomocí prvních vrtů. Do té doby se svévolně vylévala
a míchala s říční vodou v říčce Teplá.

Voda z teplých karlovarských minerálních pramenů obsahuje čtyřicet sedm prvků pozitivně působících
na lidský organismus.

Již pouhou koupelí revitalizuje pokožku, pomáhá
s detoxikací a okysličuje organismus. Působí blahodárně na zvýšení imunity a na pohybové ústrojí.
I prostřednictvím koupelí pomáhá s léčbou stresu a civilizačních chorob.  Napomáhá také k celkové relaxaci organismu.

Co obsahuje a jaké má složení?

​Jedná se o přírodní teplý iontový roztok obsahující rozpuštěný oxid uhličitý, sodík, vápník, draslík, hořčík, dále hydrogenuhličitan, síran, chlorid a další minerální látky v malých množstvích. Základní chemické složení všech karlovarských výronů je téměř shodné, jednotlivé prameny se mohou odlišovat hlavně pak svou teplotou, obsahem volného rozpuštěného oxidu uhličitého, radioaktivitou a koncentrací stopových látek.

A jak je na tom bazén s horkou vodou

​Voda použitá v bazénu se 100% přírodní horkou vodou v Saunia Thermal Resort se ze 70 °C ochlazuje na 40 °C, kdy se pak v samotném bazénu soustavnou cirkulací udržuje konstantní teplota 38 °C se statusem „horká“ voda. Koupel v našem horkém bazénu je nejen blahodárná, ale také velmi příjemná, a to v jakémkoliv ročním období. Voda v termálním bazénu se neupravuje a je 100% přírodní termální vodou z karlovarského Vřídla.

S teplem se v síti Saunia neplýtvá na žádné pobočce, takže i v karlovarském komplexu je celý systém rekuperační a voda z vřídelního pramenu ohřívá i vodu pro velký sportovně relaxační bazén na příjemných 32 °C.

IMG_8510_vridelni bazen 2 copy.jpg
 
IMG_8515_bazen snu vridlo copy.jpg

Historie hotelu Thermal
a bazénu na skále


Komplex byl vystavěn ve stylu brutalismu. Realizace stavby probíhala v letech 1967 až 1976 podle návrhu manželů architektů Věry a Vladimíra Machoninových.

Od počátku byl celý komplex
navržen jako kongresový hotel pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a dodnes k těmto účelům slouží. Jeho dominance na celé okolí je patrná do dnešní doby. Vše podtrhuje komplex bazénu vysoko na skále nad samotným hotelem, který je exklusivním panoramatem celého místa a nabízí neopakovatelný zážitek, díky nevšednímu provedení celého komplexu budov a bazénů.

Na svou dobu byl extravagantní stavbou s nápadem realizace velkého bazénu s přilehnou stavbou, a to i díky velmi velkorysému využití celého prostoru a dominantnímu výhledu na historické centrum Karlových Varů
a okolních lesnatých kopců.

IMG_8666_nad blok restaurace 2 copy_edited.jpg

Současný pohled na bazén na skále


Celý objekt hotelu Thermal, včetně přilehlého „bazénu na skále“ je ochraňován památkáři a státní správou historického majetku, ale také je stále pod dohledem potomků autorů projektu, manželů Machoninových. I proto byla celá rekonstrukce provedena velmi citlivě a s taktem pro zachování všech dobových detailů stavby, byl kladen velký důraz na autentičnost. Proto můžete ve svém pohledu narazit na některé rádoby „nedokonalosti“, které jsou záměrem při zachování jednotlivých částí stavby v dobovém provedení a stylu.

IMG_8661.jpg
IMG_8560.jpg

Saunový svět s bazénem
v retro kabátě


Právě proto je návštěva tohoto místa
naprosto exklusivním zážitkem, kdy se snoubí sedmdesátiletá historie s moderním stylem Saunia Thermal Resorts, který spadá pod Saunový svět Saunia a má celý areál bazénu na skále pod svými křídly a jako provozovatel nabízí veškeré služby tohoto jedinečného místa.

Přijďte, dojeďte a zažijte
na vlastní kůži


Přijeďte i vy nasát atmosféru let minulých a z relaxujete se v exklusivním „bazénu na skále“
v Saunia Thermal Resort, s možností vykoupat
se a zaplavat si v největším bazénu se 100 % přírodní termální vodou z Karlovarského Vřídla.

IMG_8550.jpg

Dopřejte si jedinečný zážitek a navštivte bazén
na skále v Saunia Thermal Resort

CHCI JET DO BAZÉNU
IMG_8480.jpg
IMG_8634 copy.jpg

Kontakt na pobočku

Otevírací doba

Po - Ne: 9:00 – 23:00 hodin

Kontakty

Thermal Resort

Ivana Petroviče Pavlova 2001/11, 360 01 - Karlovy Vary

Tel.: +420 733 153 583

E-mail: thermal@saunia.cz

fb.me/sauniathermal

Web hotelu: thermal.cz

Napište nám