Vše o saunování

Vše od historie po současnost moderní trendy a zajímavosti naleznete na portálu VŠE O SAUNOVÁNÍ

Kdy do sauny?

Ráno, nebo večer? V zimě, nebo v létě?

Ať už jste se nedávno rozhodli se saunováním začít, anebo jste již saunu párkrát navštívili, možná vás napadla otázka, kdy do sauny vlastně chodit. Je lepší jít do sauny ráno, anebo večer? Nevíte, zda chodit do sauny v zimě, či spíše v létě? Právě na tyto otázky vám v následujících odstavcích odpovíme.

Kdy začít chodit do sauny

Pokud přemýšlíte nad tím, které roční období je ideální na to, abyste začali chodit do sauny, pak vám můžeme dát jednoduchou odpověď; ideální je jakékoliv období. Jak nám řekl MUDr. Antonín Mikolášek, nestor českého saunování, „saunování lze zahájit v podstatě kdykoliv. Klimatické podmínky nehrají roli.“ Ideální období je tedy takové, které si sami vyberete.

Více se dozvíte na www.vseosaunovani.cz


Jak úspěšně detoxikovat organismus?

Zkuste saunu

Detoxikace organismu je očista od toxických látek v krvi a lymfatickém systému, které zabraňují správné funkci našeho těla. V dnešní době, kdy je stále více degenerativních a chronických chorob, znovu začínáme používat různé pitné, potní a jiné očistné kúry, protože se zjišťuje, že vyčištění organismu, tedy detoxikace, má velmi příznivý vliv na zdraví a vitalitu.

Nejčastěji se provádí na jaře, po náročném zimním období. Detoxikace nám dodá energii, posílí imunitu, zlepší vstřebávání živin, odstraní škodlivé látky z těla a někdy pomůže shodit i nějaký přebytečný kilogram.

Proč je detoxikace důležitá?

Detoxikace napomáhá ke správným funkcím našeho těla odstraněním toxických látek, které se do něj dostávají při každodenním životě. Tyto látky mohou být z jídla, prostředí, pití alkoholu či kouření a usazují se primárně v našich játrech a střevech.

Více se dozvíte na www.vseosaunovani.cz


Jak se správně saunovat

radí profesionální saunér Jan Kovárník

Jak se správně saunovat? Obliba saun v Česku narůstá a sauny si získávají stále více příznivců. Saunování podporuje dobrou kondici i pevné zdraví. Ne každý ale ví, jaké při saunování dodržovat zásady. Zeptali jsme proto zkušeného saunéra ze saunového světa Saunia, Jana Kovárníka, na nejčastější otázky, které mu lidé kladou.

Jak často můžeme navštěvovat saunu?

„Osobně ještě nedávno jsem pracovně chodil do sauny až 14krát do měsíce a pokaždé jsem dělal pět ceremoniálů. Myslím si proto, že ideální doba pro pobyt v sauně je velmi individuální. Záleží na každém, kolik snese a co mu řekne jeho tělo,“ podotýká Jan Kovárník.

V tomto ohledu je nejdůležitější zejména pravidelnost. Nejúčinnější pro udržení dlouhodobého zdraví je chodit do sauny alespoň jednou týdně. Zásadní pro efekt procedury je také opakovat prohřívací a ochlazovací cyklus vždy 3 až 4krát po sobě.

Více se dozvíte na www.vseosaunovani.cz


Přidejte se k newsletteru a získejte výhody:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR

Napište nám


Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR
MultiSport Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Saunia